Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з 2020
  24 серпня, Україна святкує 29-й День Незалежності. День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня. Цьогоріч нашій державі уже 29 років.   Історія День Незалежності України або День Незалежности України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді. 
        День прапора в Україні                      відзначають 23 серпня.                                                                                              День державного прапора України: історія свята: 18 вересня 1991 Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992 Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».
  Трагедія  Клубовецького лісу (Тисменицький район)... Їх було восьмеро. Найстаршому – 29, наймолодшому – 18 років. І вони до останньої краплі крові, до останнього подиху залишилися вірними націоналістичній ідеї. Гасло «Здобудеш Україну або загинеш у боротьбі за неї!» для цих патріотів із Тисменицького та Богородчанського районів виявилося пророчим. 13 березня 1951 року внаслідок виявлення місця їх переховування у клубовецькому лісі та облоги енкаведистів повстанці загинули.
    Короткий виклад Конвенції про права дитини . Конвенція про права дитини (КПД) отримала найбільш широке міжнародне визнання серед усіх документів з прав людини, її ратифікували всі країни світу, за виключенням двох. Конвенція поєднує в одному документі весь спектр прав людини, що мають відношення до дітей — громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав. Конвенція була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 гору і набрала чинності у вересні 1990 року. У 41 статті конвенції викладені права людини, якими володіє кожна дитина у віці до 18 років і які необхідно поважати і захищати.
  Які загальні права дитини? Серед загальних прав дитини, які гарантуються міжнародним та національним законодавством, як правило виділяють наступні: право на життя; право на охорону здоров'я і безоплатну кваліфіковану медичну допомогу; право на безпечні умови для життя і здорового розвитку; право на ім'я та громадянство; право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку;
Кожна дитина має право!   Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.
28 липня в Україні відзначають свято Володимира Великого та день Хрещення Київської Русі. В Україні День Володимира, на честь святого рівноапостольного, великого князя Володимира, відзначають 28 липня. Цей день пов’язували з князем Володимиром, якого в ряді джерел називають не інакше, як Володимир Красне Сонечко.
   24 липня відзначається день пам'яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги . День ангела Ольги: історія свята У церковному календарі іменини Ольги відзначені 6 разів. А це означає, що саме стільки жінок увійшло в історію християнства як великі мучениці.
                          О   Обман — подання неправдивих відомостей або навмисне замовчування тих чи інших обставин, повідомлення про які, згідно з чинним законодавством, є обов’язковим. Обвинувачений — особа, стосовно якої є достатньо доказів, що вказують на вчинення 55 нею злочину. На цій підставі слідчим або особою, яка провадить дізнання, виноситься постанова про притягнення цієї особи до участі у справі як обвинуваченого (ст. 131 КПК).
                               Н НБСЄ (Нарада з питань безпеки та співробітництва в Європі) — об’єднання європейських держав, метою якого є забезпечення стабільного миру і безпеки на континенті, погоджене вирішення проблем роззброєння та 49 співробітництва між державами. Членами НБСЄ є США та Канада.
                                    М Магдебурзьке право — міське право у середньовіччі, надання якого королівською владою частково звільняло міста від повин- 44 ностей щодо короля і феодалів та узаконювало самоврядування. Виникло у XIII ст. у м. Магдебурзі (Німеччина) і до XVIII ст. функціонувало в Україні (Київ, Кременець, Вінниця, Чернігів, Полтава та ін.). З поширенням з 1775 p. в Україні загальноросійських царських законів М.п. припинило свою дію. Остаточно скасоване в Україні 1831 p. (у Києві — 1835 р.). У складі Австрії М. п. припинене у Львові 1786 р .
                                  Л Ліцензія — у підприємництві дозвіл на окремий вид діяльності, який видається уповноваженими державними органами. Локально-правовий акт — акт, виданий місцевими органами влади й управління, адміністрацією підприємств, установ, організацій, обов’язковий для певного, встановленого законодавством, кола суб’єктів.
                       К Канонічне право — сукупність норм християнського права, встановлених церковними соборами, що визначають організацію церк- 39 ви, її внутрішній розпорядок, відправлення культу, а також норми моралі, родинних відносин і певною мірою норми цивільного, кримінального та судового права (за умови, якщо вони санкціоновані і забезпечуються державою).
                          І  Імперія — складна багатонаціональна держава, що утворилася шляхом завоювань чи приєднань нових територій, в якій залежність її складових частин від верховної влади є абсолютною. 38 Ініціативна група — добровільне об’єднання громадян, що є офіційним представником певного кандидата у передвиборній кампанії. Створюється для збирання підписів на його підтримку.
                     З                  Загальна Декларація прав людини — проголошена і затверджена Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Складається з преамбули і З0 статей. Є одним з найвидатніших гуманітарних документів сучасності, що стверджує пріоритет прав людини. Визначає, що здійснення проголошених Д. прав і свобод у жодному разі не повинно суперечити меті і принципам ООН. Ратифікована більшістю держав світу, в т. ч. Україною.
                        Ж Житловий кодекс України — єдиний законодавчий акт, що регулює житлові відносини в Україні, пов’язані з гарантіями і забезпеченням права громадян держави на житло. Кодекс передбачає правові заходи по належному використанню та забезпеченню житлового фонду усіх форм власності.
                      Е  Екологічне право — система юридичних норм (галузь права), яка регулює суспільні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів.
                             Д Давність позовна — строк для судового захисту права за позовом особи, право якої порушено. Дарування — безоплатна передача однією стороною (дарувальником) іншій стороні (обдарованому) за її згодою майна у власність (ст. 717 ЦК).
                        Г  Галузь права — система юридичних норм, що регулюють певну сферу суспільних відносин специфічним методом правового регулювання. Галузеві принципи права — керівні засади, що виражають найважливіші сторони і зміст визначеної галузі права і тільки їй притаманні.
                        В Валютні операції — купівля, продаж, обмін чи використання в якості засобу платежу або застави іноземної валюти, використання платіжних документів в іноземній валюті, обмін національної грошової одиниці з метою перетворення її вартості на вартість 9 іноземної валюти. В. о. регулюються національним законодавством і міжнародними договорами.
                 Мрія. Притча Один пілот летів над Каліфорнією.  І він сказав своєму другу: — Поглянь вниз на це прекрасне озеро. Я народився неподалік від нього, он там моя село.
Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Депутати весь день і всю ніч працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі без перерв. Конституція України 1996 року стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави. Вона визначає основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації і функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування .
8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію,  якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу. Як відомо, 26 квітня 1986 року, о 1 год. 23 хв., на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
Історія України Дистанційне навчання 
Б          Багатодітні матері  – матері, які виховують 3 і більше дітей віком до 16 років. Банк  - юридична особа, яка на підставі ліцензії Національного банку України здійснює діяльність по залученню вкладів від фізичних та юридичних осіб, веденню рахунків і наданню кредитів на власних умовах
                          А Абсолютна монархія  – форма правління, за якою влада  (законодавча, виконавча, судова) цілковито належить одній особі (цареві, королю, імператору).
Правознавство Навчання (12.03-03.04)                     Дистанційне навчання
Всесвітня історія Навчання (12.03-03.04)                      Дистанційне навчання
Історія України Навчання (12.03-03.04)                     Дистанційне навчання
ІНСТРУКЦІЯ з техніки безпеки учнів під час карантину 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 1.1. Інструкція з безпеки учнів під час  карантину поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу у період перебування учнів на карантині. 1.2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, «Правила дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України», затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління державної пожежної охорони від 30.09.1998 № 348/70. 1.3. Усі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички користуван
   Бо я – людина. Притча. Василь Сухомлинський Вечоріло. Битим шляхом йшло двоє подорожніх — батько й семирічний син. Посеред шляху лежав камінь. Б атько не помітив каменя, спіткнувся, забив ногу. Крекчучи, він обійшов камінь, і, взявши  дитину  за руку,  пішов  далі.
              Притча про життя  "Не журіться про життя, що ви будете їсти, і ні про тіло, у що ви зодягнетеся. Бо більше від їжі життя, а тіло від одягу. Погляньте на гайвороння, що не сіють, не жнуть, нема в них комори, ні клуні, проте Бог їх годує. Скільки ж більше за птахів ви варті! Хто ж із вас, коли журиться, добавити зможе до зросту свого бодай ліктя одного? Тож коли ви й найменшого не подолаєте, то чого ж ви про інше клопочетеся?
                    Притча про молитву "І сказав Він до них: Хто з вас матиме приятеля, і піде до нього опівночі, і скаже йому: Позич мені, друже, три хліби, бо прийшов із дороги до мене мій приятель, я ж не маю, що дати йому. А той із середини в відповідь скаже: Не роби мені клопоту, уже замкнені двері, і мої діти зо мною на ліжкові. Не можу я встати та дати тобі.
                    Притча про блудного сина "У чоловіка одного було два сини. І молодший із них сказав батькові: Дай мені, батьку, належну частину маєтку! І той поділив поміж ними маєток. А по небагатьох днях зібрав син молодший усе, та й подавсь до далекого краю, і розтратив маєток свій там, живучи марнотратно. А як він усе прожив, настав голод великий у тім краї, і він став бідувати.
                         Притча про сіяча  "Ось вийшов сіяч, щоб посіяти. І як сіяв він зерна, упали одні край дороги, і пташки налетіли, та їх повидзьобували. Другі ж упали на ґрунт кам'янистий, де не мали багато землі, і негайно посходили, бо земля неглибока була; а як сонце зійшло, то зів'яли, і коріння не мавши, посохли. А інші попадали в терен, і вигнався терен, і їх поглушив. Інші ж упали на добрую землю і зродили: одне в сто раз, друге в шістдесят, а те втридцятеро." (Матвія 13:3-8)
          Притча про химерних дітей  "До кого ж цей рід прирівняю? До хлоп'ят він подібний, що на ринку сидять та вигукують іншим, і кажуть: Ми вам грали, а ви не танцювали, ми співали вам жалібно, та не плакали ви... Бо прийшов був Іван, що не їв і не пив, вони ж кажуть: Він демона має. Прийшов же Син Людський, що їсть і п'є, вони ж кажуть: Чоловік ось, ласун і п'яниця, Він приятель митників і грішників. І виправдалася мудрість своїми ділами." (Матвія 11:16-19)
                      Щоб ти став кращим Василь Сухомлинський Дідусь з онуком йшли великим лісом. Ледь помітна стежинка звивалась поміж високими  деревами . Вечоріло.  Подорожні  втомилися.  Дідусь  уже збирався заночувати десь під кущем, аж тут хлопчик побачив у гущавині хатинку.
      Як потурбуватися про психічне здоров'я вашої дитини...
Вступ до історії. 5 клас. Гісем - Нова програма Основні поняття й терміни Агресія (держави)  — застосування збройної сили однією або кількома державами проти суверенітету, територіальної цілісності або політичної незалежності іншої держави, народу. Археологія  — наука, що вивчає минуле людства за речовими джерелами, знайденими шляхом розкопок. Архів  — установа, що здійснює приймання, опис і зберігання документів із метою їх використання для подальших досліджень. Асоціація  — добровільне об’єднання для досягнення спільної мети на засадах взаємовигідної співпраці за умови збереження самостійності, правової та майнової незалежності її членів.
www.history.org.ua Інститут історії Національної Академії наук України www.nbuv.gov.ua Національна бібліотека України ім. І.І. Вернадського www.memory.gov.ua Український інститут національної пам’яті www.livius.org Сайт, присвячений історії Стародавнього світу (англомовний) www.ancient-china.net Історія Стародавнього Китаю (англомовний сайт) www.7wonders.synnegoria.com Сім чудес світу https://www.ukrainer.net/ukrayiner-the-movie/?gclid=CjwKCAiAs6-sBhBmEiwA1Nl8s32jgCmW3a1pXoV87ewYZSIpCVCZILYWLa-xPv5_gc_boY7HeHLp4RoCK1QQAvD_BwE Ukraїner.The Movie  www.vivl.ru Всесвітня історія в особах www.ostu.ru/personal/nikolaev Історичні мапи https://znohistory.ed-era.com/ Історія України в історіях (підготовка до зно) https://pustunchik.ua/ua/online-school/history/tsikavi-fakty-pro-starodavniy-egypet  Історія Давнього Єгипту http://zno.academia.in.ua/mod/book/view.php?id=1352 Історія Давньої Греції https://dovidka.biz.ua/istoriia-rymu-korotk
http://www.imagechef.com   - допоможе створити мозаїку зі слів, візуальну поезію... http://puzzlecup.com/crossword-ru/  - фабрика кросвордів https://www.thinglink.com  - створення інтерактивних малюнків, карт подорожей http://www.dipity.com ,  http://www.timetoast.com  - стрічки часу http://www.flash-gear.com/puzzle /- генератор пазлів
                Соборність- це єдність наших земель.... Соборність України - це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього. Це неподільність наших земель: від Києва до Севастополя, від Донецька до Львова. Ці події переконали нас не зламатися, ми сильна та квітуча нація, здатні рухатись вперед. Ми як ніколи відчуваємо єдину державу, бо самі творимо її.
                                     Бій під Крутами-що то було?  "Пам'яті героїв Крут" Любіть Україну,як вірні сини, Віддати життя їй готові, Як юні сини,що життя віддали Під Крутами всі,як герої. Бій під Крутами-що то було? -під такою тематикою сьогодні проходили виховні години в кожному класі.Школярі ознайомилися з історією знаменитого за своєю трагічністю і героїзмом боєм під Крутами.