Перейти до основного вмісту

  24 липня відзначається день пам'яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

День ангела Ольги: історія свята У церковному календарі іменини Ольги відзначені 6 разів. А це означає, що саме стільки жінок увійшло в історію християнства як великі мучениці. 24 липня - ця дата, найбільш шанована в православній церкві, і присвячена княгині Ользі — дружині князя Олега. Ольга була хрещена у Візантії. Княгиня активно проповідувала християнську віру на Русі, споруджувала православні хрести, будувала храми, викорінювала язичницькі звичаї. Померла вона в 965 році. Всі віряни шанують велику княгиню. 24 липня - це день її смерті. Також крім 24 липня Олі також святкують свої іменини 10 лютого, 6 і 14 березня, а також 17 липня і 23 листопада.


Хто така княгиня Ольга Історія святої рівноапостольної княгині Ольги драматична і сповнена глибокого значення для всіх вірян. Ольга була дружиною великого князя київського Ігоря. Після його вбивства древлянами вона жорстоко покарала вбивць чоловіка, стала на чолі Київського князівства і віддала всі сили служінню йому. З ім'ям Ольги пов'язаний прихід християнства в Київську Русь. У 954 році княгиня здійснила паломництво до Царгорода (Константинополя), де прийняла святе хрещення, а була вона названа Оленою, хрещеним батьком став імператор Костянтин Багрянородний. Повернувшись, вона стала зводити перші храми і проповідувати християнське вчення. І хоч давалося це нелегко, вона звернула в віру багатьох людей. Навіть її онук, князь Володимир, що згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом. Княгиня Ольга стала християнкою першої з руських правителів, зробивши це ще до Хрещення Русі. Православні шанують пам'ять про цю мудру правительку і жінку-творця культури Київської Русі. Тому День княгині Ольги завжди святкували з великою пошаною, а до наших днів дійшла традиція вітати тих, хто носить ім'я Ольга, з іменинами.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

  Трагедія  Клубовецького лісу (Тисменицький район)... Їх було восьмеро. Найстаршому – 29, наймолодшому – 18 років. І вони до останньої краплі крові, до останнього подиху залишилися вірними націоналістичній ідеї. Гасло «Здобудеш Україну або загинеш у боротьбі за неї!» для цих патріотів із Тисменицького та Богородчанського районів виявилося пророчим. 13 березня 1951 року внаслідок виявлення місця їх переховування у клубовецькому лісі та облоги енкаведистів повстанці загинули.

Онлайн-виставка київських музейних скарбів

https://youtu.be/xXqVFeplY34 У 2024 році кияни та гості міста отримали унікальну можливість – зануритися у світ столичних музеїв, не виходячи з дому. Завдяки онлайн-виставці "Київські музейні скарби" кожен може дослідити багатство та різноманіття музейних колекцій, не обмежений часом та простором. Виставка об'єднує віртуальні експонати з 12 музеїв міста, серед яких Національний музей історії України, Музей історичних коштовностей України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків та інші. Кожен музей представляє свої найцінніші експонати, що розкривають різні аспекти історії та культури Києва та України.

Поради батькам

Є відомий інтернет-мем, який смішить усіх, окрім батьків та школярів:        Уроки зроблені, мати захрипла, донька стала глухою, сусіди вивчили все на пам’ять, собака переповіла.    Аби у вашій сім’ї так не було, пам’ятайте наступні поради.      1. Школа це лише помічник .   Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси два підпункти:         Співпрацюйте.   Ходіть до вчителів, розпитуйте, вимагайте аби вам підказали що робити, коли щось не так. Вони педагоги, фахівці.