Перейти до основного вмісту

 

24 серпня, Україна святкує 29-й День Незалежності.

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня. Цьогоріч нашій державі уже 29 років. 
 Історія День Незалежності України або День Незалежности України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді. 
24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено: 
Постанова Верховної Ради України від 20.02.1992 №2143-XII «Про День незалежності України» 
Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:
 1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України. 
2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.
 

Цікаві факти про країну:

  • Вперше День Незалежності України святкувався не 24 серпня, а 16 липня — у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України.  
  • Українська конституція — одна з перших на території Європи. Мова йде про конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710 році. Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року, має 161 статтю та 15 розділів. 
  • Українська гривня була офіційно запроваджена як нова валюта у 1996-моу році. З 2 по 16 вересня 1996 року в одночасному обігу перебували як тимчасова українська валюта — карбованці (яка була дійсна від 1992-го), так і нова гривня. 100 000 карбованців міняли на одну гривню, а після 16 вересня прийом і обіг карбованців було припинено. 
  • Через рік після отримання незалежності,  у 1992 році — в Україні було офіційно зареєстровано національний домен «.ua». А перший офіційний мобільний дзвінок в Україні, який 1 липня 1993-го у прямому телеефірі національного телебачення здійснив тодішній президент Леонід Кравчук тривав 40 секунд. 
  • Незалежність України першою визнала країна-сусідка — Польща.
  •  В Україні знаходиться географічний центр Європи — це місто Рахів в Закарпатській області.
  •  У нашій країні знаходиться найглибша станція метро Європи - «Арсенальна». Її побудували в 1960 році, а глибина її залягання становить 105,5 метрів. 
  • Найдовшим духовим музичним інструментом у світі є трембіта. 
  • «Щедрик» Миколи Леонтовича — одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі. 
  • Найбільша площа Європи знаходиться в Харкові — її довжина 750 метрів, а ширина -125 метрів. Найкоротша центральна столична вулиця Європи — Хрещатик, його довжина становить 1225 метрів. 
  • На частку України припадає найбільший запас чорнозему в світі.
  •  У нашій країні спроектували й створили літак з найбільшою вантажопідйомністю - Ан-226 «Мрія». 
  • Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія, 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь. 

Також пропонуємо переглянути хроніку днів Незалежності України: 1991-2020 роки.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

  Трагедія  Клубовецького лісу (Тисменицький район)... Їх було восьмеро. Найстаршому – 29, наймолодшому – 18 років. І вони до останньої краплі крові, до останнього подиху залишилися вірними націоналістичній ідеї. Гасло «Здобудеш Україну або загинеш у боротьбі за неї!» для цих патріотів із Тисменицького та Богородчанського районів виявилося пророчим. 13 березня 1951 року внаслідок виявлення місця їх переховування у клубовецькому лісі та облоги енкаведистів повстанці загинули.

Онлайн-виставка київських музейних скарбів

https://youtu.be/xXqVFeplY34 У 2024 році кияни та гості міста отримали унікальну можливість – зануритися у світ столичних музеїв, не виходячи з дому. Завдяки онлайн-виставці "Київські музейні скарби" кожен може дослідити багатство та різноманіття музейних колекцій, не обмежений часом та простором. Виставка об'єднує віртуальні експонати з 12 музеїв міста, серед яких Національний музей історії України, Музей історичних коштовностей України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків та інші. Кожен музей представляє свої найцінніші експонати, що розкривають різні аспекти історії та культури Києва та України.

Поради батькам

Є відомий інтернет-мем, який смішить усіх, окрім батьків та школярів:        Уроки зроблені, мати захрипла, донька стала глухою, сусіди вивчили все на пам’ять, собака переповіла.    Аби у вашій сім’ї так не було, пам’ятайте наступні поради.      1. Школа це лише помічник .   Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси два підпункти:         Співпрацюйте.   Ходіть до вчителів, розпитуйте, вимагайте аби вам підказали що робити, коли щось не так. Вони педагоги, фахівці.