Перейти до основного вмісту

Ігор Рюрикович (?—945)

Результат пошуку зображень за запитом "Ігор Рюрикович (?—945)"На долю князя Ігоря випало бурхливе життя, сповнене війн, походів, боротьби з непокірливими племенами, політичних інтриг і дипломатичних маневрів.
Він зійшов на престол у 912 році, почавши з утихомирення повсталих проти його влади слов’янських племен і установлення відносин із печенігами. Головною метою Ігоря стало збереження єдності Давньоруської держави, і завдання це виявилося нелегким. При цьому князь підтримував широкі торговельні та культурні зв’язки з Візантією, що аж ніяк не заважало йому час від часу навідуватися з військом до стіни Константинополя і демонструвати військову міць слов’ян.

Починаючи з 941 року Ігор здійснив ряд військових походів на Візантію, у результаті чого отримав великий викуп, а в 945 році було укладено мирний договір між двома державами. Цей договір і нині служить зразком вдалого сполучення положень міжнародного права та руських народних звичаїв. Із тексту цього договору історики дізналися, що володіння Русі за часів князя Ігоря пролягали аж до Кавказу і Степового Криму.
У тому ж 945 році спалахнуло повстання слов’янського племені древлян проти київського князя. Воно увійшло в історію як один із найдраматичніших епізодів суперництва двох східнослов’янських племінних спілок — полян і древлян. Причиною невдоволення древлян проти Києва став грабіжницький збір данини — протягом одного року її збирали тричі. Зрештою древляни захопили князя Ігоря у полон, і долю його було вирішено на вічі, що проходило у священному лісі біля міста Іскоростеня.
Древляни стратили князя, принісши його в жертву своїм язичницьким божествам.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

  Трагедія  Клубовецького лісу (Тисменицький район)... Їх було восьмеро. Найстаршому – 29, наймолодшому – 18 років. І вони до останньої краплі крові, до останнього подиху залишилися вірними націоналістичній ідеї. Гасло «Здобудеш Україну або загинеш у боротьбі за неї!» для цих патріотів із Тисменицького та Богородчанського районів виявилося пророчим. 13 березня 1951 року внаслідок виявлення місця їх переховування у клубовецькому лісі та облоги енкаведистів повстанці загинули.

Поради батькам

Є відомий інтернет-мем, який смішить усіх, окрім батьків та школярів:        Уроки зроблені, мати захрипла, донька стала глухою, сусіди вивчили все на пам’ять, собака переповіла.    Аби у вашій сім’ї так не було, пам’ятайте наступні поради.      1. Школа це лише помічник .   Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси два підпункти:         Співпрацюйте.   Ходіть до вчителів, розпитуйте, вимагайте аби вам підказали що робити, коли щось не так. Вони педагоги, фахівці.    

Онлайн-виставка київських музейних скарбів

https://youtu.be/xXqVFeplY34 У 2024 році кияни та гості міста отримали унікальну можливість – зануритися у світ столичних музеїв, не виходячи з дому. Завдяки онлайн-виставці "Київські музейні скарби" кожен може дослідити багатство та різноманіття музейних колекцій, не обмежений часом та простором. Виставка об'єднує віртуальні експонати з 12 музеїв міста, серед яких Національний музей історії України, Музей історичних коштовностей України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків та інші. Кожен музей представляє свої найцінніші експонати, що розкривають різні аспекти історії та культури Києва та України.