Перейти до основного вмісту

Ганна Ярославна (бл. 1030 — бл. 1080)

Результат пошуку зображень за запитом "Ганна Ярославна (бл. 1030 — бл. 1080)"За винятком княгині Ольги, у літописних зводах рідко згадуються дружини, дочки та онуки князів. Але ж серед них було чимало видатних особистостей, і почасти їхній вплив поширювався далеко за межі Київської Русі.
Ганна, одна з дочок Ярослава Мудрого, уже в ранній юності знала грецьку мову і латину. Князівна була гарна (за переказами, волосся у неї було, як золото, а риси обличчя тонкі та співрозмірні), розумна і «старанна до книг». У 1048 році французький король Генріх І Капетинг направив посольство у далекий Київ, щоб домогтися згоди великого князя на шлюб із Ганною. Нічого романтичного у його намірах не було: літній король керувався міркуваннями політичних вигід, які йому обіцяв шлюб із дочкою могутнього та багатого київського правителя.

Згоду було отримано, і Ганна Ярославна вирушила до Парижа. Урочисте вінчання Ганни і Генріха відбулося 19 травня 1051 року в Реймсі — дочка Ярослава стала королевою Франції. Однак її подружнє життя склалося невдало. Генріх виявився слабким і нерішучим правителем, натомість його дружина показала себе владною, далекоглядною та енергійною державною діячкою. На документах тієї епохи поряд із підписами її чоловіка часто зустрічаються інші, написані слов’янськими літерами:«Анна Ръина» (королева Ганна).
У 1060 році Генріх раптово помер, і на французький трон зійшов син Ганни Філіп І, якому на той час виповнилося всього сім років. Ганна відмовилася від регентства при малолітньому королеві й усамітнилася в одному із замків у містечку Санліс неподалік від Парижа. Тут, у Санлісі, спалахнув пристрасний роман королеви-вдови із графом Раулем — нащадком Карла Великого, наймогутнішим після короля вельможею у Франції. Однак відповідно до французьких законів, удова й мати короля не мала права вдруге виходити заміж, а граф Рауль був одружений. Тому графу довелося «викрасти» Ганну, укласти таємний шлюб і прожити з нею в щасті та злагоді багато років.
У 1074 році Ганна овдовіла вдруге. Останній за часом документ, де стоїть її підпис, датований 1075 роком, а що сталося далі з дочкою Ярослава Мудрого, історикам невідомо. Крім єдиного факту — середньовічна французька хроніка в 1089 році згадує її серед тих, кого вже немає на світі.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

  Трагедія  Клубовецького лісу (Тисменицький район)... Їх було восьмеро. Найстаршому – 29, наймолодшому – 18 років. І вони до останньої краплі крові, до останнього подиху залишилися вірними націоналістичній ідеї. Гасло «Здобудеш Україну або загинеш у боротьбі за неї!» для цих патріотів із Тисменицького та Богородчанського районів виявилося пророчим. 13 березня 1951 року внаслідок виявлення місця їх переховування у клубовецькому лісі та облоги енкаведистів повстанці загинули.

Поради батькам

Є відомий інтернет-мем, який смішить усіх, окрім батьків та школярів:        Уроки зроблені, мати захрипла, донька стала глухою, сусіди вивчили все на пам’ять, собака переповіла.    Аби у вашій сім’ї так не було, пам’ятайте наступні поради.      1. Школа це лише помічник .   Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси два підпункти:         Співпрацюйте.   Ходіть до вчителів, розпитуйте, вимагайте аби вам підказали що робити, коли щось не так. Вони педагоги, фахівці.    

Онлайн-виставка київських музейних скарбів

https://youtu.be/xXqVFeplY34 У 2024 році кияни та гості міста отримали унікальну можливість – зануритися у світ столичних музеїв, не виходячи з дому. Завдяки онлайн-виставці "Київські музейні скарби" кожен може дослідити багатство та різноманіття музейних колекцій, не обмежений часом та простором. Виставка об'єднує віртуальні експонати з 12 музеїв міста, серед яких Національний музей історії України, Музей історичних коштовностей України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків та інші. Кожен музей представляє свої найцінніші експонати, що розкривають різні аспекти історії та культури Києва та України.