Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з липень, 2020
                          О   Обман — подання неправдивих відомостей або навмисне замовчування тих чи інших обставин, повідомлення про які, згідно з чинним законодавством, є обов’язковим. Обвинувачений — особа, стосовно якої є достатньо доказів, що вказують на вчинення 55 нею злочину. На цій підставі слідчим або особою, яка провадить дізнання, виноситься постанова про притягнення цієї особи до участі у справі як обвинуваченого (ст. 131 КПК).
                               Н НБСЄ (Нарада з питань безпеки та співробітництва в Європі) — об’єднання європейських держав, метою якого є забезпечення стабільного миру і безпеки на континенті, погоджене вирішення проблем роззброєння та 49 співробітництва між державами. Членами НБСЄ є США та Канада.
                                    М Магдебурзьке право — міське право у середньовіччі, надання якого королівською владою частково звільняло міста від повин- 44 ностей щодо короля і феодалів та узаконювало самоврядування. Виникло у XIII ст. у м. Магдебурзі (Німеччина) і до XVIII ст. функціонувало в Україні (Київ, Кременець, Вінниця, Чернігів, Полтава та ін.). З поширенням з 1775 p. в Україні загальноросійських царських законів М.п. припинило свою дію. Остаточно скасоване в Україні 1831 p. (у Києві — 1835 р.). У складі Австрії М. п. припинене у Львові 1786 р .
                                  Л Ліцензія — у підприємництві дозвіл на окремий вид діяльності, який видається уповноваженими державними органами. Локально-правовий акт — акт, виданий місцевими органами влади й управління, адміністрацією підприємств, установ, організацій, обов’язковий для певного, встановленого законодавством, кола суб’єктів.
                       К Канонічне право — сукупність норм християнського права, встановлених церковними соборами, що визначають організацію церк- 39 ви, її внутрішній розпорядок, відправлення культу, а також норми моралі, родинних відносин і певною мірою норми цивільного, кримінального та судового права (за умови, якщо вони санкціоновані і забезпечуються державою).
                          І  Імперія — складна багатонаціональна держава, що утворилася шляхом завоювань чи приєднань нових територій, в якій залежність її складових частин від верховної влади є абсолютною. 38 Ініціативна група — добровільне об’єднання громадян, що є офіційним представником певного кандидата у передвиборній кампанії. Створюється для збирання підписів на його підтримку.
                     З                  Загальна Декларація прав людини — проголошена і затверджена Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Складається з преамбули і З0 статей. Є одним з найвидатніших гуманітарних документів сучасності, що стверджує пріоритет прав людини. Визначає, що здійснення проголошених Д. прав і свобод у жодному разі не повинно суперечити меті і принципам ООН. Ратифікована більшістю держав світу, в т. ч. Україною.
                        Ж Житловий кодекс України — єдиний законодавчий акт, що регулює житлові відносини в Україні, пов’язані з гарантіями і забезпеченням права громадян держави на житло. Кодекс передбачає правові заходи по належному використанню та забезпеченню житлового фонду усіх форм власності.
                      Е  Екологічне право — система юридичних норм (галузь права), яка регулює суспільні відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів.
                             Д Давність позовна — строк для судового захисту права за позовом особи, право якої порушено. Дарування — безоплатна передача однією стороною (дарувальником) іншій стороні (обдарованому) за її згодою майна у власність (ст. 717 ЦК).
                        Г  Галузь права — система юридичних норм, що регулюють певну сферу суспільних відносин специфічним методом правового регулювання. Галузеві принципи права — керівні засади, що виражають найважливіші сторони і зміст визначеної галузі права і тільки їй притаманні.
                        В Валютні операції — купівля, продаж, обмін чи використання в якості засобу платежу або застави іноземної валюти, використання платіжних документів в іноземній валюті, обмін національної грошової одиниці з метою перетворення її вартості на вартість 9 іноземної валюти. В. о. регулюються національним законодавством і міжнародними договорами.
                 Мрія. Притча Один пілот летів над Каліфорнією.  І він сказав своєму другу: — Поглянь вниз на це прекрасне озеро. Я народився неподалік від нього, он там моя село.
Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Депутати весь день і всю ніч працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі без перерв. Конституція України 1996 року стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави. Вона визначає основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації і функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування .